Free Time Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Free Time Forum

Έχετε ελεύθερο χρόνο και δεν ξέρετε τι να κάνετε;Αυτό το forum είναι το ιδανικό μέρος για να περάσετε την ώρα σας ευχάριστα, μέσα από διαγωνισμούς και ευχάριστες συζητήσεις.

Απρίλιος 2024
ΚυρΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η εισαγωγή-Γνωριμία με τους ήρωες

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Admin


Admin

Master21-Ένας φυσιολογικός χαρακτήρας
Dr.M. o 21ος-Γιατρός που μπορεί να σας κάνει να βαρεθείτε με τις ανόητες θεωρίες του ή να σας αρρωστήσει από το πολύ γέλιο.....ίσως σας γιατρέψει.......
Mastroξερόλας με 21 πτυχία-Έχει 21 πτυχία και τα φυσιολογικά (18) τα πήρε όλα κάνοντας σκονάκι.
Από εκεί και πέρα διαθέτει άλλα 3 πτυχία, τσακωμολογία, μπουρδολογία και ψαρομνημολογία......

Αυτούς θα χρησιμοποιώ σαν βασικούς χαρακτήρες

Master21-Συμφωνείτε παιδιά;
Dr M. o 21ος-Φυσικά.Θα σας μιλήσω από τώρα για τη θεωρία της κίνησης.Όταν εμείς λέμε ότι κινούμαστε στην πραγματικότητα το έδαφος μετακινείται....
Μαστροξερόλας-Καλά όλοι ξέρουν ότι η γη δεν κινείται.....
Master21-Πωωωω, τι θα κάνω με εσάς....
(Εδώ καλύτερα να προσπεράσουμε το ξύλο που έπεσε...)
Μαστροξερόλας-Γιατί τσακωνόμαστε ρε παιδιά;
Dr. M. ο 21ος-Για την θεωρία σου...ότι δεν κινούμαστε εμείς αλλά το έδαφος......
Μαστροξερόλας-Καλά....ποιος βλάκας το είπε αυτό;Είναι το πιο χαζό πράγμα που έχω ακούσει....
Master21-Άντε να βγάλεις άκρη
οι άλλοι 2-Τι είπες;;;;;
Master21-Τίποτα τίποτα
οι άλλοι 2-Τώρα που το σκεφτόμαστε, βλακεία θα είναι.....ΦΕΥΓΟΥΜΕ, δεν θα τα καταφέρεις χωρίς εμάς
2 λεπτά αργότερα
Μαστροξερόλας-Καλέ, γιατί φύγαμε;Πάμε πίσω στον Master....
Dr.M.-Μα εσύ δεν έλεγες ότι θα είναι βλακεία και φύγαμε;;;;
Μαστροξερόλας-ΤΙ;;;!Τι λες;Ο Master είναι ο καλύτερος, ποιος τόλμησε να του πει ότι θα είναι βλακεία τα ΔΑ(Δ)Β του.......(φεύγει τρέχοντας να επιστρέψει)
Dr. M.-Περίμενέ μεεεεεεεεεε
(τέλος 1ου μέρους εισαγωγής)

https://freetimeforum.forumgreek.com

Admin


Admin

2ο μέρος εισαγωγής & 1 νέος χαρακτήρας
(μετά από λίγο, βράδυ σε ένα σκοτεινό δάσος)
Dr. M.-ξέρεις που βρισκόμαστε;
Mastroξερόλας-Πού να ξέρω;Εγώ μας έφερα εδώ;Ε;Προσπαθείς να με βγάλεις φταίχτη;
Dr. M.-Άστο καλύτερα.Που θα πάμε τώρα;
Mastrowrongps-Χαθήκατε φιλάρες;
Dr. M.-Από που ξεφύτρωσε αυτός καλέ;
Mastroξερόλας-Όχι δεν έχουμε χαθεί.Εδώ ζω και αυτός είναι φίλος μου.....
Mastrowrongps-Ώστε δεν έχετε χαθεί, ε;
Mastroξερόλας-Τι;;!Ποιος σου είπε κάτι τέτοιο;Ποιο χαμένοι από ποτέ είμαστε!!!Αχ σε παρακαλώ, πήγαινέ μας πίσω στο στούντιοοοο, πώς το είπαμε, α ναι Δράκος
Dr. M.-Λάθος, δεν λεγόταν έτσι, ΔΑΔΒ λεγόταν.
Mastroξερόλας-Τι λες;;!!Εσύ κάνεις λάθος
(Εδώ πέφτει ξύλο)
Mastroξερόλας-Γιατί τσακωνόμαστε, ρε δόκτορ;
Dr.M-Για το όνομα του στούντιό μας.
Mastroξερόλας-Πώς, μα είναι δυνατό να διαφώνησες με το όνομά του;Είναι φως φανάρι ότι λέγεται ΔΑΔΒ.
Dr.M.-Ουφ.Σε βαρέθηκα.Τέλος πάντων, έχεις ακούσει πώς παίρνει ένα δάσος φωτιά;Λοιπόν πρώτα έρχεται η πυροσβεστική, μαζεύει νερό, ανάβει μια μεγάλη φωτιά, ο αέρας την μικραίνει, και στο τέλος σβήνει αμέσως μετά, ένας οδηγός μαζεύει ένα τσιγάρο από τον δρόμο.
Mastroξερόλας-Όχι, τα είπες όλα μπερδεμένα, η νεροσβεστική ανάβει φωτιά που μικραίνει, ο αέρας την μεγαλώνει και έρχεται ο οδηγός με το τσιγάρο και τη σβήνει.
Dr.M.-Ναι, ό,τι πεις
Mastrowrongps-Να σας πάω τελικά ή όχι;Έχω στη μνήμη μου ένα χάρτη.
Mastroξερόλας-Πού να μας πας;!
Mastrowrongps-Σπίτι σας!!!
Mastroξερόλας-Μα δεν είμαστε ήδη;
Dr.M.-Πάμε, πάμε.Τα λέμε μετά αυτά....
(τέλος 2ου μέρους)

Και τώρα προσπαθήστε να μαντέψετε τη συνέχεια.Αν βρει την απάντηση κάποιος παρακαλώ να την φέρει πίσω......στο προσωπικό μήνυμα και θα κερδίσει τον τίτλο:Μυαλό Ξυράφι

https://freetimeforum.forumgreek.com

Admin


Admin

3ο μέρος εισαγωγής κι ένας ακόμα χαρακτήρας
(μετά από λίγο)
Dr. M.:Είσαι σίγουρος ότι πηγαίνουμε σωστά;Μου φαίνεται ότι μπαίνουμε πιο βαθιά μέσα στο δάσος....
Mastrogps:Ακριβώς.Σου φαίνεται.Δεν κάνω ποτέ λάθος!!!ΠΟΤΕ
Mastroξερόλας:Ρε παιδιά, ακόμα δεν μου έχετε πει που πηγαίνουμε....
Dr. M.:Δεν χρειάζεται να μάθεις......είναι έκπληξη.........(παύση)Μια στιγμή, mastrogps πού στο καλό μας έφερες;!Πάλι βλέπω ότι.....
Mastrogps:Σιωπή!Ξέρω πολύ καλά που πηγαίνουμ...εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε (πέφτει από γκρεμό..)
Dr. M.:Αχχχχχ...πώς μπλέξαμε έτσιιιι.....
Mastroξερόλας:Γιατί τι έγινε;;;
Dr. M.:Ας το.......τώρα πρέπει να σκεφτώ τι να κάνουμε......μόνη λύση είναι.....(πιάνει τον Mastroξερόλα) να πηδήξουμε κι εμείιιιιιις.............

(Εν το μεταξύ στο γραφείο του Master21)
Υπάλληλος:Εχμμ... έχω να σας πω δύο κακά νέα....
Master21:Πες μου....
Υπάλληλος:Πρώτον, οι υπεύθυνοι που έχετε ορίσει για τα ΔΑΔΒ έχουν εξαφανιστεί...
Master21:Μην σε νοιάζει για αυτούς....θα γυρίσουν
Υπάλληλος:Και το δεύτερο είναι ότι...εχμ...να....χθες κλάπηκαν από τη βιομηχανία στρωμάτων σας μερικές...εχμ....εκατοντάδες στρώματα....και μερικές....εκατοντάδες ράβδοι χρυσού.......
Master21:ΠΩΣ;!Και η αστυνομία;
Υπάλληλος:Χτένισε όλη την περιοχή, αλλά τίποτα....
Master21:Τι άλλο θα ακούσω...............

(Τέλος τρίτου μέρους)

https://freetimeforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης